Menu
zdravá výživa , Zdrava vyziva, pro zdraví, Obchod se zdravou výživou, vitamíny, zdravíProdukty zdravé výživyZdravá výživa - Nejprodávanější produktyDoporučujemeAkce

Menu2

Menu zdraví

Výběr produktů dle nemocí


Sdílet na Facebooku.

Vydělávejte u INVIA.CZ

epileptické záchvaty
epileptický záchvat
léčba epilepsie
nemoc epilepsie
příznaky epilepsie

Epilepsie

Co je epilepsie ? Epilepsie příznaky a léčba

Nepojmenovaný dokument

Jednotlivý epileptický záchvat je příznak nemoci epilepsie. Zpravidla se nejedná o život ohrožující situaci, za kterou je někdy přítomnými považován. Většina záchvatů končí spontánně, bez jakékoli pomoci, velké záchvaty do 5 minut. Vzácně může velký záchvat trvat déle a přejít do tzv. statu epilepticu. Pokud velký záchvat trvá do 5 minut, je nejvhodnějším postupem jednoduše počkat až odezní.

Projevy záchvatu často vzbuzují u přítomných pocity nejistoty. Tyto pocity je možné zmírnit tím, že tyto lidi informujete o Vaší nemoci a o tom, jak si mají při záchvatu počínat.

Malý epileptický záchvat

Malý epileptický záchvat může mít různé projevy, nejčastěji dochází k částečné nebo úplné ztrátě kontaktu s okolím. Postižený může mít nepřítomný pohled, neodpovídat na otázky nebo odpovídat špatně, může opakovat určité zvuky nebo slova, může polykat, stáčet hlavu nebo oči ke straně, může vykonávat některé automatické pohyby, například si uhlazovat oblečení, kroužit tužkou po papíře, může i přecházet, ale zpravidla neupadne. Z chování je zřejmé, že přesně neví, co se s ním v tu chvíli děje.

Během takového malého epileptického záchvatu by neměl být postižený fyzicky omezován. Nepomáhá utěšování, uklidňování či přemlouvání - v naprosté většině případů není možné záchvat takovým způsobem přerušit, naopak postižený může nevědomě negativně zareagovat (např. na svou obranu).

Vaše pomoc během záchvatu by měla spočívat především v ochraně postiženého před nechtěným poraněním. Je vhodné odstranit z jeho blízkosti všechny předměty, které by mohly být nebezpečné (např. ostré, křehké či žhnoucí předměty, jako žehlička, nůž, či sklo). Při záchvatu bychom postiženého neměli nechávat o samotě, ale vyčkat do jeho konce, nejlépe až do chvíle, kdy je dotyčný opět při plném vědomí a orientován. To zjistíme jednoduchými otázkami - můžeme se například zeptat na jeho jméno, dnešní datum či přibližný čas.

Velký epileptický záchvat

Velký epileptický záchvat znamená, že pacient upadá do bezvědomí, má křeče končetin a těla včetně dýchacích svalů, což vede k poruše dýchání a někdy zmodrání, zpravidla křeč žvýkacích svalů, někdy dojde k zvýšené tvorbě slin, pokousání jazyka a spontánnímu povolení svěračů močového měchýře. U některých pacientů předchází velkému záchvatu příznaky, které člověk s epilepsií zná (aura) a je schopen se sám posadit nebo si lehnout, jindy tyto příznaky může pozorovat okolí - strnulý pohled či strnulé držení těla. U některých lidí s epilepsií se může velký epileptický záchvat postupně rozvinout z malého (viz výše).

Při prvních známkách záchvatu, jako je aura, strnulý pohled či strnulé držení těla, položte postiženého na lůžko nebo na podlahu - zabráníte tím možnému poranění při pádu. Přemístěte všechny předměty, které by jej mohly ohrožovat (ostré, křehké či žhnoucí předměty, jako nůž, sklo či žehlička) pokud možno z dosahu postiženého. Pokud všechny takové předměty přemístit nelze (postižený mohl upadnout do bezprostřední blízkosti topení či zdi, do kterých při křečích tluče), pokuste se přesunout přímo postiženého. Uvolněte mu oděv tam, kde je příliš těsný, především u krku - šála, kravata, horní knoflíček u košile. Pokud je to možné, podložte postiženému hlavu něčím měkkým - polštářem, složeným svetrem či mikinou - abyste zabránili zranění hlavy o podložku. Nesnažte se bránit křečím!! Během záchvatu nenechávejte postiženého o samotě, ale snažte se sledovat průběh záchvatu. Důležitá je především doba trvání záchvatu, kterou je vhodné sledovat na hodinkách (pozdější odhady bývají často nadsazené). Po skončení záchvatu křečí uložte postiženého do stabilizované polohy - na bok, obličejem směřujícím k podložce. Ústa pootevřete, vyčistěte a předsuňte dolní čelist. Tato poloha je prevencí udušení slinami či zapadlým jazykem.

Po záchvatu postiženého oslovte - vyzkoušejte jeho reakce a orientaci - opět je možné zeptat se na jeho jméno, dnešní datum či přibližný čas.

Někdy je potřeba, aby si postižený mohl po záchvatu, který může způsobit značné vyčerpání, dostatečně odpočinout. Obvykle stačí 1 - 2 hodiny spánku. Jindy je naopak postižený schopen ve velmi krátké době opět normálně fungovat.

Většina lidí s epilepsií průběh svých záchvatů zná a je schopna po probrání říci, co je třeba udělat a jak jim lze nejlépe pomoci.

Pokud záchvat trvá déle než 5 minut, zavolejte rychlou záchrannou pomoc (tel. č. 155). K lékaři je nutné postiženého dopravit také, pokud se po záchvatu necítí dobře nebo se při něm poranil (nejčastější je poranění hlavy a páteře) nebo pokud se jednalo o první záchvat v životě.

Alfalfa na epilepsii

Alfalfa

Alkalizuje a detoxikuje organismus, zmírňuje záněty, zlepšuje trávení a posiluje imunitní systém. Je to semínko euroasijské rostliny Medicago sativa - česky vojtěška, z něhož se klíčením ve vodě získávají vysoce výživné klíčky pro další farmaceutické zpracování nebo pro přímou spotřebu.

 

Více informací o produktu

Brain star na epilepsii

Brain star

Mozek je odpovědný za všechny řídící procesy v těle a za všechny schopnosti člověka a proto je nezbytné dodávat mozkovým buňkám speciální živiny pro jejich výživu a obnovení původních funkcí. BRAIN STAR je kombinovaná formule pro rychlé posílení mozkové činnosti. Látky obsažené ve formuli BRAIN STAR dodávají energii do nervové tkáně, zvyšují zásobení mozku krví a kyslíkem - podporují mozkový a periferní krevní oběh. Tonizují činnost centrálního nervového systému, působí proti vyčerpání a zpomalují procesy stárnutí. Zlepšují intelektuální a poznávací funkce, snižují pocity strachu, zlepšují koncentraci pozornosti, paměť a učení. Zlepšují bdělost a ostražitost, zvyšují duševní kapacitu, zlepšují elektrochemický přenos nervových vzruchů.

 

Více informací o produktu

Intocel na epilepsii

Intocel

Bioinformační posilující doplněk stravy vyrobený z rostlin a éterických olejů, který se rychle vstřebává a navrací tělu svěžest a vitalitu. Harmonizuje především meridián tří zářičů, opasku, žaludku, sleziny, řídicí, jinový patní, jinový pojivový, šlachosvalový tlustého střeva, boční větev meridiánu tenkého střeva, jater a žlučníku. Díky tomu si tělo samo přirozenou cestou upravuje problémy, které se pojí k disharmonii v těchto meridiánech a jejich větvích. Intocel byl sestaven na základě nejnovějších poznatků v oblasti fytoterapie, homeopatie, krystalterapie, psychotroniky a biorezonance. Jeho doménou je zejména oblast plexus solaris, ale má tak rozsáhlý vliv na energetiku těla, že jsme zde uvedli pouze jen část jeho působení.V přípravku jsou obsaženy účinné rostliny, které jsou podle svého vyzařování sestaveny tak, aby se s bioinformacemi rostlin a minerálů vzájemně synergicky doplňovaly. Zatímco fytolátky působí přímo, informace prostřednictvím biorezonance ruší příčinu energetické disharmonie v energetickém poli člověka, která je příčinou oslabení organismu.Intocel má silný ochranný vliv na celý organismus a je jedním z korunních králů Regenerace ve Sféře.

Více informací o produktu

Korolen na epilepsii

Korolen

Bioinformační přípravek se širokospektrálním regeneračním účinkem. Je vyroben podle moderních poznatků fytoterapie, psychotroniky, krystalterapie a biorezonance. Ovlivňuje zejména dráhu srdce, osrdečníku, tří zářičů, sleziny a řídící dráhu. Dále má vliv na spojnici dráhy tenkého střeva, na její boční větev a šlachosvalovou dráhu plic. Připomeňme si důležitost dráhy řídící, která ovlivňuje chod prakticky celého organismu.

 

Více informací o produktu

jiné produkty na epilepsii

 

 

 

odkazy