Menu
zdravá výživa , Zdrava vyziva, pro zdraví, Obchod se zdravou výživou, vitamíny, zdravíProdukty zdravé výživyZdravá výživa - Nejprodávanější produktyDoporučujemeAkce

Menu2

Menu zdraví

Výběr produktů dle nemocí


Sdílet na Facebooku.

Vydělávejte u INVIA.CZ

Žlučníkové kameny

Žlučové kameny , žlučníkové kameny příznaky, léčba žlučníkových kamenů, cholecystitida , cholelitiáza, Jak léčit žlučové kameny, žlučníkové obtíže, problémy s žlučníkem

Nepojmenovaný dokument

Žlučové kameny (cholelitiáza) znamenají přítomnost kaménků ve žlučníku nebo v jeho vývodu. Kaménky vznikají srážením součástí žluči okolo drobného jadérka, které může vzniknout krystalizováním některých žlučových komponent (nejčastěji cholesterolu). V době, kdy žluč tvořená buňkami jater není potřebná při trávicích procesech, hromadí se ve žlučníku. Žluč sestává ze tří hlavních součástí: cholesterolu, fosfolipidů (hlavně lecitinu) a žlučových kyselin. Obsahuje dále také vodu a bilirubin (žlučové barvivo).Žluč je vylučována po jídle do tenkého střeva a účastní se pochodů trávení a vstřebávání tuků, a tím i vitaminů rozpustných v tucích. Je známo, že hlavní roli při vzniku žlučových kamenů hrají změny ve složení žluči. Žluč se může tak zahustit, až se cholesterol vysráží do krystalků, které jsou základem pro vznik kaménků. Tyto krystalky dráždí sliznici žlučníku a způsobují její větší náchylnost k bakteriální infekci, protože bakterie se (hlavně u žen) ve žluči často nacházejí. Potom vzniká zánět žlučníku - cholecystitida. Podle statistiky 15-20 % populace trpí žlučovými kameny (cholelitiázou), přičemž u žen je 3-4krát častější než u mužů. Typickým projevem tohoto onemocnění je žlučníkový záchvat, charakteristický prudkou kolikovitou bolestí v pravém podžebří. Bolest vystřeluje do pravé lopatky až pravé dlaně a může být doprovázena zvracením. Méně typickými příznaky jsou poruchy trávení, říhání, nechutenství, nadýmání, bolesti v oblasti břicha. Když se během záchvatu některý kamének uvolní ze žlučníku a ucpe výtok žluči do tenkého střeva, může se bolest vystupňovat. Následně vzniká ikterus - žluté zbarvení kůže, sliznic, očního bělma ap. Odhaduje se, že velká část pacientů nemusí mít celý život se žlučovými kaménky žádné potíže. Ani tito pacienti však nejsou uchráněni životu nebezpečných komplikací. Jako příčiny vzniku cholelitiázy se nejčastěji uvádějí obezita, časté přejídání se stravou nesprávného složení, nedostatek vlákniny v potravě a nedostatek pohybu. Obézní lidé mají vyšší koncentraci žluči, což způsobuje vznik krystalků popsaným mechanismem.101 Nedostatek vlákniny ve stravě je jednoznačně dáván do souvislosti s nárůstem výskytu tohoto onemocnění. Součást vlákniny, pektin, se významně uplatňuje při léčbě rozpouštěním již existujících kamenů

Cola de caballo na žlučníkové kameny

Cola de caballo

Roste na mokrém podloží na pobřeží, v horách i džungli na celém území Peru, dorůstá výšky až 3 metry. Je jednou z nejstarších rostlin na světě, její požívání je známo již v dávné historii. Použití: záněty močového měchýře a močových cest, bolestivé močení (pálení), ledvinové a žlučové kamínky, onemocnění prostaty, onemocnění pojivových tkání a vaziva (kolagenózy), osteoporóza, nádorová onemocnění, hojení ran, při otocích, k očištění krve a dezinfekci žaludku a střev. K výplachům při infekcích dutiny ústní a vně k omývání vředů, akné a k zastavení krvácení.

Více informací o produktu

Žlučníkový elixír na žlučníkové kameny

Žlučníkový elixír

Kombinace šesti bylin a propolisu podporuje rozpouštění žlučníkových kamenů a nánosů, včetně čištění tzv. porcelánového žlučníku. Zvýšená jednorázová dávka dvou tablet tlumí bolesti a zkracuje průběh žlučníkového záchvatu. Přípravek je určen k dlouhodobému užívání.

Více informací o produktu

Ostropestřencový olej na žlučníkové kameny

Ostropestřencový olej

Bylinný přípravek Cholagan je složen z extraktů bylin. Lze jej s úspěchem využít hlavně při recidivujících zažívacích obtížích, hlavně žlučníkových, vzniklých z psychického přepětí. Svým působením ovlivňuje celou oblast tráverní, hlavně slinivku břišní, žlučník a žlučové cesty. Celkově působí protikřečově a sedativně. Má blahodárné účinky při odstraňování žlučových kamenů. Celkově zlepšuje trávení organizmu.

Více informací o produktu

Měsíčkový olej na žlučníkové kameny

Měsíčkový olej

Podpůrný vliv měsíčku a ostatních přítomných bylin se vnitřně využívá při zklidňování sliznic a zvláště se osvědčil u zánětlivých pochodů v žaludku a střevech vedoucích k vředům, polypům nebo rakovině. Podle mého názoru má MO nejen protizánětlivé, ale i protikancerogenní účinky a to v prevenci, i když už je zle. Přesto jej lidé nedoceňují, protože jsou dezorientováni množstvím jiných výrobků z měsíčku.

Více informací o produktu

Protect liver na žlučníkové kameny

Protect liver

Formule pro preventivní ochranu jater a účinný antioxidant. Chrání játra před virovými a bakteriálními infekcemi, zlepšuje léčebné účinky při léčbě diabetu, zánětu žlučníku a jaterních onemocnění.

 

Více informací o produktu

Rabanon BIO na žlučníkové kameny

Rabanon BIO

100% šťáva z černé ředkve, která podporuje výrazně sekreci žluči, zlepšuje funkci jater, odstraňuje toxické látky a rozpouští žlučníkové kameny.

Více informací o produktu

jiné produkty na žlučníkové kameny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

odkazy